Wiri Wiri chilli celé sušené 10 g TheChilliDoctor

Novinka
Wiri Wiri chilli celé sušené 10 g TheChilliDoctor
Wiri Wiri chilli celé sušené 10 g TheChilliDoctor
Wiri Wiri chilli celé sušené 10 g TheChilliDoctor
Wiri Wiri chilli celé sušené 10 g TheChilliDoctor
79,0 Kč s DPH
70,5 Kč bez DPH
ksKoupit
Dostupnost:
Skladem
Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Osobně v Prostějově
ihned
Přepravní společností:
zítra
KódW220
Popis

Papričky Wiri Wiri budou červenou "třešničkou na dortu" každého vašeho slaného i sladkého jídla.
Se svou vysokou pálivostí dokazují, že i v těch nejmenších papričkách se může ukrývat velká síla, zároveň překvapují zajímavou nakyslejší ovocnou chutí.
Skvěle se v jídlech kombinují s asijskými ingrediencemi, s tropickým ovocem i sýry.

Složení Wiri Wiri chilli papričky 100 %
Pálivost 3 
SHU jednotky 150 000
Země původu Ekvádor

Wiri Wiri chilli celé sušené 10 g
Guyanské třešně, co mají říz
Chilli papričky Wiri Wiri pochází z jihovýchodní části Guyany a na člověka, který je v hloubi zdejších deštných pralesů jako první objevil, muselo po jejich ochutnání čekat opravdu velké překvapení.
Malé červené kuličky připomínající tvarem i velikostí třešně nebo jiné sladké bobuloviny jsou totiž poměrně intenzivně pálivé, ale zároveň chuťově zajímavé.
Není proto divu, že se doma v Guyaně staly velmi populárními a na místních tržištích i v kuchyni si vysloužily své stálé místo. Ve světě je někdy najdete také pod názvy (Little) Cherry Bomb, Hot Cherry Peppers nebo Bird Cherry Pepper.

Malé kuličky s velkou silou
Wiri Wiri (vyslovované jako "weer-ee") jsou další krásnou ukázkou toho, jaká síla se může ukrývat i v těch nejmenších papričkách.
Se svou pálivostí pohybující se kolem 100,000 až 350,000 SHU se podobají tropickým Habanero nebo Scotch Bonnet. Díru do krku vám sice nevypálí, ale o poctivé pálení vás neochudí.
Jejich hřejivost pocítíte po snědení okamžitě. V jejich výborné a příjemně ovocné chuti převažují kyselejší tóny, které připomínají zralá rajčata.

V průměru mají tyto malé bobulovité papričky maximálně 1,5 cm. Rostou vzpřímeně na keřích, které jimi bývají doslova obsypané.
V průběhu zrání přechází ze zelených kuliček v oranžové a nakonec v rudě červené, které jsou také nejpálivější.

Využití Wiri Wiri v kuchyni
Kdybyste se na ideální využití papriček Wiri Wiri zeptali někoho v Guyaně, pravděpodobně by vám doporučil přidávat je do všech jídel. Od snídaně přes oběd až po večeři. A vlastně, proč ne?
Svou ovocnější nakyslou chutí dokáží obohatit každé sladké, slané i pikantní kořeněné jídlo. Wiri Wiri se například chuťově výborně párují a doplňují se sýry, rajčaty, se sójovou omáčkou, mangem či tropickým ovocem.
Jsou proto jako stvořené pro použití do ovocných dezertů, omáček a čatní ke grilovanému masu, nebo do velmi široké škály asijských pokrmů, ve kterých hraje pálivá i kyselá složka důležitou roli.

Vedle nešlápnete, ani když je přidáte do polévek (doporučujeme zejména do těch s rajčatovým a zeleninovým základem), do masových směsí nebo do různých dipů a marinád.
Při přípravě studených chilli omáček jdou v receptech velmi dobře dohromady s cibulí, česnekem, čerstvým zázvorem, medem, dijonskou hořčicí nebo již zmíněnou sójovou omáčkou a tropickým ovocem, jako například s mangem nebo ananasem.

Sušené papričky Wiri Wiri můžete do jídel dávat celé (změknou během 10 minut), nebo je před přípravou rehydratovat.
Stačí je namočit na deset minut do horké vody a poté používat celé, případně je nadrtit či rozmačkat.
Nenechte se ovšem při dávkování zmást jejich velikostí a začněte raději s menším množstvím. Méně zkušené chilli kuchaře mohou svou vyšší pálivostí překvapit.