Skandinávské mlýnky s Kampotským pepřem (50g) a mořskou solí (120g) v dárkovém kartonovém boxu Pepper Field

Novinka
Skandinávské mlýnky s Kampotským pepřem (50g) a mořskou solí (120g) v dárkovém kartonovém boxu Pepper Field
Skandinávské mlýnky s Kampotským pepřem (50g) a mořskou solí (120g) v dárkovém kartonovém boxu Pepper Field
Skandinávské mlýnky s Kampotským pepřem (50g) a mořskou solí (120g) v dárkovém kartonovém boxu Pepper Field
Skandinávské mlýnky s Kampotským pepřem (50g) a mořskou solí (120g) v dárkovém kartonovém boxu Pepper Field
3 499 Kč s DPH
2 892 Kč bez DPH
ksKoupit
Dostupnost:
Skladem
Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Osobně v Prostějově
pondělí 22.7
Přepravní společností:
úterý 23.7
KódSADA-SP-2
Popis

Tento velký kartonový box je vstupenkou do světa nepoznaných chutí toho nejlepšího, na co lze u nás narazit. Na jedné straně stojí pepř, kterému se ne nadarmo přezdívá šampaňské mezi pepři. Svou kvalitou je označován za nejlepší pepř na světě a dokonale vylepší každý váš pokrm. Na straně druhé je ručně sbíraná sůl z mořských salin, za jejímž vznikem stojí pouze síla slunce.

Pepř a sůl se však neobejdou bez mlýnků. V této sadě najdete dva 17 centimetrů vysoké mlýnky z přírodního masivu s dokonalým mlecím mechanismem, na kterých můžete jednoduše nastavovat hrubost mletí. Snadno se tak dostanete k veškerým chutím a vůním, které jsou ukryty v kuličkách pepře a solných krystalech.

Design mlýnků byl navržen tak, aby vám perfektně padly ruky a snadno se ovládaly. Barvy jsme naopak volili pro co nejjednodušší rozpoznání obsahu mlýnku, tedy černou pro mlýnek s pepřem a světle přírodní barva pro mlýnek se solí. Fantazii se však meze nekladou a tuto barevnou skladbu můžete doplňovat i o další barevné mlýnky z naší nabídky.

Materiály

Oba mlýnky jsou vyrobeny z přírodního jasanového dřeva s jedinečnou kresbou, které dala vyniknout i speciální povrchová úprava. Ta zaručuje trvalou krásu mlýnku, ale také jeho odolnost, díky které vám bude sloužit na věky.

Mlýnky spolu s pepřem jsme uložili do speciálního kartonového boxu vyrobeného z recyklovaných materiálů. Na víko boxu lze provést gravírování, a tak sadě vtisknout zcela osobitý styl. Výběr materiálu není náhodný. Nejen, že se na ně hezky dívá, ale box lze také snadno recyklovat či upcyklovat.

Mlecí mechanismus

Srdcem mlýnků je keramický mlecí mechanismus CrushGrind®, který dokáže pepřová zrna či sůl mlít rovnoměrně hned ve 14 stupních hrubosti. Na celý patentovaný mechanismus se vztahuje záruka 25 let, díky které máte jistotu, že tento mlýnek něco vydrží.

Jak na obsluhu a údržbu mlýnku?
Nastavením hrubosti mletí u pepře ovlivňujete jeho chuťový profil. Čím menší fragmenty, tím ostřejší chuť pepře bude. Naopak větší fragmenty předají pokrmu více ze specifických exotických tónů Kampotského pepře.

Při plnění mlýnku nikdy nepoužívejte holé ruce, ale neposedné kuličky do komory přesypte rovnou z obalu, a pomozte si lžící či trychtýřem. Zároveň nezapomínejte svůj mlýnek pravidelně čistit. Nikdy k tomu však nepoužívejte vodu ani chemické přípravky. Stačí hadřík, kartáček a kapka olivového oleje. Mlýnek vždy držte dál od dřezu a opatrně s jeho obsluhou také nad parou.

Oceňovaný pepř

Součástí této sady je 50 gramů černého pepře, který po namletí uvolňuje tóny eukalyptu, kafru a tymiánu, doprovázené vůní limetkové kůry. Ty se postupně přelévají do přímořského aroma s rozvíjejícími se ovocnými tóny. Dominantní je aroma broskve a nektarinky, které doprovází vůně borovice a zemité tóny kambodžské horské půdy plné minerálů.

Sůl ručně sbíraná v salinách

Dále k sadě dostanete 120g hrubozrnné mořské soli ze samého srdce provincie Kampot. Ta dosahuje výjimečných vlastností zejména díky šetrnému a ekologickému zpracovávání, které se po staletí nezměnilo – jediné, co k výrobě této soli farmáři používají, je čistá mořská voda, slunce a vítr. Díky unikátním mikroklimatickým podmínkám Kampotu je tato mořská sůl obohacena o více než 70 minerálů a stopových prvků, které se díky jejímu přírodnímu charakteru snadno vstřebávají do jídla a působí prospěšně také na lidský organismus.

Kvalitní, nerafinovaná mořská sůl má vyšší nutriční hodnotu a zvýrazňuje chuťové vlastnosti použitých surovin v pokrmu. Je vhodná ke každodennímu vaření; k solení, jako ozdoba na pečivo, při nakládání či konzervování masa, ryb, zeleniny, do marinád, na steaky, či na méně typické pečení v solné krustě nebo naopak velmi typické grilování.